Przedszkole nr4 | Język angielski
15644
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15644,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Język angielski

Język angielski prowadzony jest przez panią Agnieszkę Kuhn oraz Lucynę Sokołowską (filia). Zajęcia odbywają się we wszystkich grupach wiekowych dwa razy w tygodniu na podstawie programu English is fun.

Zgodnie z założeniami programowymi (Rozp. MEN z dnia 14 lutego 2017) w roku szkolnym 2017/2018 zmieniła się podstawa programowa wychowania przedszkolnego, w której widnieje zapis odnoszący się do nauki języka obcego nowożytnego, który jest nauczany w szkole podstawowej rejonu przedszkola. Zgodnie z tym w przedszkolu jest nauczany język angielski.

Program ma na celu za pomocą metod aktywizujących dzieci wraz z wykorzystaniem źródeł multimedialnych, wprowadzać dzieciom słownictwo oraz proste konstrukcje gramatyczne w języku angielskim. Program wykorzystuje metodę Super Simple Learning wykorzystującą piosenki oraz związane z nimi gesty i zabawy ruchowe do przyswajania języka.

Program SSS został opracowany w Japonii przez nauczycieli języka angielskiego z USA. Program SSS jest dostosowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, a gesty zostały opracowane na podstawie Amerykańskiego Języka Migowego, co sprawia, że nawet najmłodsze dzieci bardzo łatwo przyswajają słownictwo.

Dzieci uczestniczące w zajęciach prowadzonych z wykorzystaniem piosenek Super Simple Songs aktywnie śpiewają, mówią, poruszają się, dzięki temu można mówić o wieloaspektowym uczeniu się, gdzie przedszkolacy nabywają kompetencji lingwistycznych wraz z poznaniem języka uczą się otaczającej ich rzeczywistości, świadomości swojego ciała wraz z przeżywanymi emocjami oraz kształtują się ich wartości.